Szinte magam is meglepődtem, amikor idén novemberben a naptárba tekintve megállapítottam, hogy az Alimento blog a második születésnapját ünnepelheti. Tekintettel arra, hogy ez az év feladatokban igen bővelkedő volt, örülök, hogy a blog meg tudott maradni és 17 írást el tudtam készíteni.
Sok mindenről esett szó az évben: fogyasztószerekről, virágzó fémkolloid-üzletágról, befejeztem az előző évben megkezdett sorozatot az autizmus és a táplálkozás kapcsolatáról, elkezdtem egy újabban a zsírokról (és ezt 2016-ban folytatom is), szemrevételeztünk néhány újabb étrendet, csodálatos gyógyulást ígérő módszert. Végezetül volt némi eszmefuttatás a természetgyógyászatról, az étrend-kiegészítőkről és arról, hogy attól, hogy jól érzi valaki magát adott étrendtől, szakértővé válik-e a táplálkozástudomány területén.
Idén is volt néhány olyan téma, ami nagyobb publicitást kapott az index.hu jóvoltából, ugyanakkor köszönöm mindenkinek, aki a Facebook oldalain is teret adott az írásoknak, megosztásával eljuttatva a cikkeket másokhoz is - ezt a jövőre nézve is kérem tisztelettel, hiszen a cukor-, tej- és gabonalobbi egy vasat sem áldoz a blogom hirdetésére.
Az étrend-kiegészítőkről szóló írás az indexen.
Amit még kiemelnék, az a novemberi Cukorbetegek Világnapjához kapcsolódó előadás volt, aminek témája a paleolit étrend alkalmazhatósága a cukorbetegség területén. A nap egy hozadéka az volt, hogy sikerült egy rövid összefoglalót is írnom a témában.
SZÁMOLGATÓS
A blogon jelen összefoglaló a 73. bejegyzést képviseli, nagy örömömre viszonylag kevés tölteléktartalommal, döntően tényleg a táplálkozással, életmóddal összefüggő cikkeket tudtam feltölteni. Ma már 77 követője is van a blognak, a Facebookon az Alimento blog oldalán viszont már 1059-en vagyunk, s szépen, csendben, de biztosan mindkét szám emelkedő tendenciát mutat. A számlálónk is szépen elketyegett 420 ezer lapletöltésig, ami az elmúlt egy évben azért havi 15 ezer megnyitást jelent.
A nézettségi sorrendben a top 10 a következő cikkekből áll össze:
- Hihetetlen fogyás indiai csalánnal (2015)
- A halálos húsleves legendája (2013)
- Paleolit étrend - II. - A paleolit kor (2014)
- Xilit, a nem természetes édesítő (2014)
- Ezüst-kolloid (2014)
- Búzafűlé, a zöld csoda... (2013)
- Norbitoxikózis (2015)
- Minden, ami rossz a modern étrendben (2014)
- Mákolaj (2014)
- Paleolit étrend - IV. - Étrend a gyakorlatban (2014)
Ha csak a 2015. évi cikkeket veszem, akkor az ez évi legnézettebb írások a következők:
- Hihetetlen fogyás indiai csalánnal
- Norbitoxikózis
- Merengés a természetgyógyászatról
- Tudnivalók az étrend-kiegészítőkről
- Autizmus – Étrendi vonatkozások
- Agymenés rovat - A laikus beleszól
- Hamer time
- Zsírok - anyagcsere áttekintés
- Autizmus - Bogyóktól az étrendekig
- Paleolit étrend és cukorbetegség
Külön öröm, hogy indiai csalános cikkel sikerült egy kicsit felhívni a figyelmet a fogyasztószerek (és más gyógyhatásúnak beállított termékek) világának furcsa jelenségeinek – sajnos az érintett portálok a mai napig szinte érintetlenül működnek tovább, de legalább néhány olvasónál feldobta a Google a cikket és időben kaptak jelzést arról, hogy hol ne keressenek hatásos segítséget. Bár a hazai kolloid-bizniszről szóló cikk méréskeltebb sikert aratott, ott annyi vigasz mégis csak akad, hogy a Gazdasági Versenyhivatal az érintett vállalkozásnak küldött egy szép csekket. Nem tudom, ez mennyire lesz visszatartó erő, sajnos kb, minden héten egy-egy promóciós spammal találkozok még az éterben és úgy tűnik, a cég különösebb zökkenő nélkül folytatja tevékenységét :(
Ha az interaktivitást nézem, a következő 10 írás körül alakult ki a legélénkebb vita:
- Paleolit étrend II. – A paleolit kor (2014)
- Paleolit étrend IV. – Étrend a gyakorlatban (2014)
- Paleolit étrend III. – Természeti népek (2014)
- Fából vaskarika (2014)
- Kombucha, a halhatatlanság itala (2014)
- Paleolit étrend V. – Egészségügyi hatások (2014)
- Agymenés rovat - a laikus beleszól (2015)
- Norbitoxikózis (2015)
- Hamer time (2015)
- Az özvegy tehén bosszúja… avagy meghalunk a tejtől is… (2013)
A toplistát még mindig a tavalyi paleo szekció vezeti, nyilván ez akkor komoly vitákat váltott ki - és ez nagyon ráférne most is a témára, mert sajnos azt kell mondanom, hogy a bulvárpaleo elburjánzásával az irányzat szakmai agóniája kezd idegesítő lenni. Az idei évben három téma körül alakult ki nagyobb diskurzus, ebből egy esetben eléggé elmérgesedett az ügy – az idei év (hála az égnek) egyetlen komoly moderációját igénylő esete a ketogén étrenddel kapcsolatban robbant ki. Ennek ellenére azért lesz a témában majd cikk, de hát nyilván komolyabb figyelmet igényel majd az ügylet.
És egy újabb megközelítés: a blogon adott kedvelések száma szerinti top 10 a következő:
- Xilit, a nem természetes édesítő (2014)
- A halálos húsleves legendája (2013)
- Ezüst-kolloid (2014)
- Búzafűlé, a zöld csoda (2013)
- Norbitoxikózis (2015)
- Merengés a természetgyógyászatról (2015)
- Paleolit étrend II. – A paleolit kor (2014)
- Autizmus - Étrendi vonatkozások (2015)
- Hihetetlen fogyás indiai csalánnal (2015)
- Az özvegy tehén bosszúja… avagy meghalunk a tejtől is… (2013)
2016
A jövő évet illetően sok ígéretet nem szeretnék tenni, igyekszem legalább egy cikket havonta kitenni. Azt hiszem témából rengeteg akad, bár a legnagyobb népszerűségnek örvendő irányzatokat lényegében feldolgoztam az elmúlt 1,5 évben, de a visszajelzések alapján bőségesen akad még olyan dolog, amiről lehet írni. És arról nem feledkezzünk meg, hogy szenzációhajhász írásokban sosincs hiány...
Attól továbbra sem zárkózom el, hogy ha valaki kedvet érez témába vágó írások készítéséhez, azt a blogon közzétegyük (nem másodközlésre gondoltam, eredeti, önálló írásokat várok).
Végül kívánok a blog minden olvasójának Áldott, Békés Karácsonyt, Boldog Új Évet!
Januárban folytatás következik!
A novemberi előadásról készült kép - pont annyi látszik belőlem, amennyi szükséges :)
Ha tetszett az írás, oszd meg vagy klikkelj a tetszik gombra! A "Követés" alkalmazással értesülhetsz a legfrissebb írásokról! Ha van véleményd, írd le kommentbe! További érdekességek, aktualitások pedig Facebook oldalunkon találhatók: https://www.facebook.com/Alimento.blog
A honlapon található anyagok, információk egyike sem irányul betegség, vagy betegségek diagnosztizálására, és nem helyettesítik az egészségügyi szakemberrel történő konzultációt.